8 Aralık 2009 Salı

Beni Kim Aramış?


Şu an itibariyle dünyada 150 milyonun üstünde Türkiye’de ise 8 milyonun üstünde üyesiyle en popüler sosyal ağ sitesi olan facebook’un en çok beğenilen ve amaca hizmet eden özelliği olan geçmişteki arkadaşlarımızla iletişime geçebilme hizmetinin öneminden yola çıkarak düşünmeye başladığım beni kim aramış? fikrimden bahsetmek istiyorum.

Sitenin üç aşamalı bir işleyişi olacak. Birinci aşamada geçmişindeki birini arayan bir kişi, hatırladığı kadarıyla o kişiye ait bilgileri forma işleyip site veritabanına kaydedecek.
İkinci aşamada ise biz meraklı insanlar aceba beni arayan birileri var mı? düşüncesi ile harekete geçerek sitede arama yapacağız, arama sonuçlarından kendimize uyan birini bulursak iletişime geçmek için talepte bulunacağız.

Üçüncü aşamada ise iletişim talebimizle birlikte gönderdiğimiz mesaj bu kişinin e-posta adresine ulaşıyor ve bu kişi bizimle iletişime geçmek isterse tekrar siteyi ziyaret edip aldığı mesaja burdan yanıt verecek.

Aslında bu fikir biraz fantastik duruyor ilk bakışta, merak faktörü devreye girince kısa vadede güzel sonuçlar elde edebileceğini düşünüyorum.

Paylaş:


0 Yorum