5 Şubat 2010 Cuma

Kullanıyorum


Hepimiz bir çok ürün kullandık ve kullanmaya devam ediyoruz. Kullandığımız ürünlere ilişkin ufak tefek kendimizce bilgi ve görüş sahibiyiz.

Kimi marka ürünler için koşulsuz güvenimiz, kimi marka ürünler için deneyimle oluşturduğumuz hayal kırıklıklarımız mevcut, bazı ürünler içinse hiçbir fikrimiz yok.

Ben bir ürün alacağım zaman, her zaman internetten araştırma yapar, yorumları incelerim. Yaptığım araştırmalarım sonucunda ise çoğu zaman kafam karışır.

Bende oluşan bu kafa karışıklığını giderebileceğini düşündüğüm bir web sitesi fikri geldi aklıma aslında web sitesinden çok bir sosyal ağ sitesi, ingilizce havalı bir isim koymak gerekirse "product social network" :) de diyebilirim sanırım.

Şimdi izninizle fikrimi her zamanki gibi kısaca özetlemek istiyorum. Ama unutmayın ki burada verdiğim fikirler sizler tarafından geliştirildiği zaman işlevsellik kazanacaktır.

Ürün kullanıcılar sosyal ağında kullanıcılar ayakkabıdan cep telefonuna, otomobilden kullandıkları internet servis sağlayıcılarına bir çok alanda, halen kullandıkları veya önceden kullandıkları ürünleri sisteme girecekler, aynı zamanda girdikleri ürünlere ait ayrı ayrı ürün özelliklerine ait değerlendirme yapacaklar.

Aslında bu bir facebook eklentisi olsa daha güzel olur ama...

Bu sayede yeni ürün almada kararsızlık yaşayan insanlara yol gösterici bir sistem ortaya çıkmış olur.

Bu sisteme kullanıcı çekmek için çeşitli kampanyalar düzenlenebilir. Seçimleri en güvenilir kullanıcılar seçilebilir, vs, vs, bundan sonraki kısmı sizlere kalmış.

Paylaş:


0 Yorum