26 Ekim 2012 Cuma

iPhone'da Emoji Nasıl Kullanılır?

Emojiler dünya üzerinde Asya ülkelerinde yaygın olarak kullanılan yüz ifade şekillerinin gelişmiş halleridir. Bu ifade şekilleri o kadar gelişmiştir ki sayısı 720 ye kadar çıkmaktadır.

Bu emojileri iPhone cihazınızda ve iPadlerinizde kullanabilirsiniz. Bunun için bazı ayarlamalar yapmanız gerekmekte. Emoji klavyeyi şu şekilde aktifleştirebilirsiniz.  1. Ayarlar > Genel > Klavye
  2. International (Uluslararası) Klavye
  3. Ekleme, Yeni Klavye
  4. Emoji'yi bulun ve seçin.
    Emoji görüntüleri

Yalnız unutmamanız gereken nokta, bu emojileri mesaj olarak kullandığınızda karşı tarafında aynı şekilde görüntüleyebilmesi için emojilerin onun tarafında da desteklenen bir cihaza sahip olması gerektiğini.

Peki bu emojileri bu tür bir cihaza sahip olmadan twitter da kullanmak istiyorum diyorsanız ona da bir çözüm var. http://www.iemoji.com sizin için bunu sağlıyor. Denemenizi tavsiye ederim.


Paylaş:


10 Yorum
avatar

cok sagol bende yukluyodum ama nasıl kullanacagımı bılmıyodum

Cevapla
avatar

Teşekkürler bende bir türlü bulamıyordum :)

Cevapla
avatar

Sağolun tavsiyenizden ben de yararlandım ��

Cevapla
avatar

Çooook teşekkürler ��������

Cevapla
avatar

Merhabalar emojiyi mesajda da whatsap programında da kullanıyorum. Fakat şuan herhangi bir emoji ifadesine tıkladığımda beni programdan atıyor. Bu neden olabilir ifadelerimi geri istiyorum :( :)

Cevapla
avatar

Sorununuzun çözümü için Ayarlar > Genel > Sıfırla > Klavye Sözlüğünü Sıfırla yöntemini deneyebilirsiniz, umuyorum ki sorununuz çözülecektir.

Cevapla
avatar

Sormak istediğim bir şey var. Whatsapp güncellendi yani daha yeni emojiler geldi biliyorsunuzdur lakin ben iphone 4 kullanıyorum ama güncel emojiler emoji klavyemde yok yardımcı olursanız sevinirim

Cevapla
avatar

iPhone4' ünüz iOS 8'den aşağı ise maalesef bu emojileri kullanamazsınız, telefonunuzu güncelleyerek yeni emojileri kullanabilirsiniz.

Cevapla
avatar

Arkadaşlar ben Note 4 kullanıyorum ama iPhone 6 dan gelen emojileri leri göremiyorum nasıl yapabilirim

Cevapla
avatar

emoji klavye kullanımı ücretli mi ? bilgisi olan varmı ?

Cevapla